Zapowiedź weekendu! Seniorzy grają o pierwsze zwycięstwo!

W zbliżający się weekend pierwsza drużyna będzie podejmować na własnym boisku Łazowiankę Łazy. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 16.00.

Nasz rywal zajmuje 6 pozycję w lidze. Zgromadził do tej pory 10 punktów w sześciu meczach. W meczach na wyjeździe wygrał z UKS Szopienice oraz przegrał z liderem z Dąbrowy Górniczej 1:5. Przypomnijmy, że Piast również grał z tymi rywalami na wyjeździe. Nasz zespół przegrał z Unią Dąbrowa Górnicza 2:3, a z UKS Szopienice 0:2. W meczach u siebie Łazowianka prezentuje się lepiej. Wygrała dwukrotnie, raz zremisowała oraz raz przegrała. W meczach u siebie wygrała m.in z Zagłębiem II Sosnowiec (Piast przegrał 0:2) oraz zremisowała z Siemianowiczanką Siemianowice Śląskie 0:0 (Piast zremisował 3:3).

Nasz zespół do meczu przystąpi bez Marcina Siwego. Do składu mają wrócić Kamil Stuczeń oraz Krzysztof Puza. Po pauzie za cztery żółte kartki wraca Piotr Kocot. Ze względów na warunki atmosferyczne Piast uniknął spotkania w środku tygodnia w ramach Pucharu Polski. Mecz z Ruchem Radzionków nie odbył się z powodu złego stanu boiska. Nowy termin meczu zapowiadany jest albo na wtorek albo na środę w następnym tygodniu.

Początek sezonu dla nas nie jest udany. W 6 meczach zdobyliśmy 2 punkty. W meczach u siebie dwa razy zremisowaliśmy oraz raz przegraliśmy. Mamy nadzieję, że już w tą sobotę zobaczymy zwycięskiego Piasta!

Oprócz występu zespołu seniorów w ten weekend zaprezentują się nasze drużyny młodzieżowe.

W piątek popołudniu mecz rozegrali już Młodziki, którzy wygrali na ciężkim terenie z JSS Piekary Śląskie 2:1. Nasza młodzież zajmuje aktualnie 1 miejsce w tabeli z kompletem zwycięstw i imponującym bilansem bramek 29:1.

Jutro o godzinie 11.00 na własnym boisku zagrają trampkarze z Szombierkami Bytom. Zespół z rocznika 2003 wygrał, do tej pory, dwa mecze i z kompletem punktów zajmuje 2 pozycje w tabeli. Nasz rywal również zdobył komplet punktów.

W niedzielę o 11.00 juniorzy rozegrają mecz z Rozbarkiem Bytom na wyjeździe. Nasz rywal jest liderem ligi. W trzech meczach zdobył 9 punktów. Piast zajmuje 5 miejsce w tabeli z 3 punktami.

O godzinie 13.00 orliki grają mecz wyjazdowy ze Zgodą Repty. Piast zdobył w tym sezonie 6 punktów i zajmuje 3 miejsce w tabeli. Natomiast zespół z Rept Śląskich jest czwarty z 4 punktami.