O klubie

W 1951 roku założono Ludowy Zespół Sportowy Ożarowice. Drużyna piłki nożnej rozgrywała mecze towarzyskie z drużynami pochodzącymi z Rogoźnika, Tąpkowic, Niezdary i innych okolicznych miejscowości.

Przez pewien okres działalność LZS została zawieszona i dopiero w 1958 roku, klub został reaktywowany, przyjmując wówczas nazwę LZS „Piast” Ożarowice.Wiodącą sekcją była piłka nożna, a piłkarze rozgrywali mecze na obcych boiskach z powodu braku zaplecza sportowego w Ożarowicach. Działalność klubu nie trwała długo, gdyż z powodu problemów personalno-organizacyjnych działalność „Piasta” została przerwana na prawie 15 lat. W 1978 roku dzięki inicjatywie Zbigniewa Paligi, działalność LZS „Piast” została wznowiona z sekcjami wiodącymi – piłki ręcznej i szachów. Piłka nożna na dobre zawitała do Ożarowic dopiero w 1988. Oficjalny pierwszy mecz piłki nożnej na nowym stadionie rozegrano 1 sierpnia 1991 roku.

W 1997 roku piłkarze „Piasta” zdobyli Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom

W sezonie 1997/98 drużyna z Ożarowic zdobyła mistrzostwo klasy „A” uzyskując awans do Klasy Okręgowej Śl. ZPN.

Od sezonu 1997/98 do sezonu 2015/2016 Piast Ożarowice występował:

- 8 sezonów w Lidze Okręgowej,

- 10 sezonów w Klasie A.