Piast sensacyjnie pokonuje Ruch Radzionków!

Piast Ożarowice sprawił  ogromną sensację w 3 rundzie Pucharu Polski Podokręgu Bytom i wyeliminował z rozgrywek 4 ligowy Ruch Radzionków! O wyniku, w dogrywce spotkania, przesądziła bramka Piotra Kocota, który strzelił bramkę na 2:1.

W meczu większe posiadanie piłki mieli zawodnicy zespołu gości, którzy starali się szeroko rozgrywać piłkę by rozciągnąć linie defensywną Piasta. W 9 minucie Ruch szybko rozegrał rzut wolny. Piłka została zagrana do Wojsyka, który pięknie uderzył piłkę z woleja. Zmierzającą do bramki futbolówkę zdołał jeszcze sparować Elzner lecz piłką po odbiciu od poprzeczki wpadła do bramki. Bramka na samym początku meczu na trudnym terenie w Ożarowicach pozwoliła gościom myśleć, że mecz będą mieć już pod kontrolą. Mimo większego posiadania piłki, Ruch co chwilę musiał odpierać groźne kontry gospodarzy. W 30 minucie pierwszym znakiem ostrzegawczym było dośrodkowanie Kocota do Zorianskiego. Pomocnik Piasta strzelił bramkę wyrównującą lecz sędzia uznał, że przeszkadzał bramkarzowi w interwencji, przez co bramki nie zaliczył. 6 minut później wszystko było już zgodne z przepisami gry w piłkę nożną. Długą piłkę zagrał Kocot do wychodzącego na pozycje Puzę. Napastnik Piasta minął dwóch rywali i w zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła do Bąbika, który swoim strzałem doprowadził do wyrównania.

Druga połowa nie przyniosła zmiany rezultatu. Ruch rozgrywał akcje lecz nie potrafił stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Piast umiejętnie ustawiał się w defensywie i skutecznie przerywał akcje gości. Obie drużyny miały podobną ilość sytuacji do zdobycia bramki lecz żaden z zawodników nie zdołał skierować piłki do bramki. Mecz musiał zostać rozstrzygnięty w dogrywce.

Dogrywka nie przyniosła zmiany stylu gry obu zespołów. Po 6 minutach gry Ruch nadział się na kolejną kontrę gospodarzy. Piast wyprowadził akcję, przy której piłka trafiła do Puzy. A ten zagrał technicznie prostopadłą piłkę do Kocota. Pomocnik gospodarzy znalazł się w sytuacji sam na sam i nie miał problemu z pokonaniem Strzelczyka. Ruch do końca starał się odrobić straty lecz nie potrafił trafić w światło bramki. Piast, w końcówce miał okazję by powiększyć prowadzenie lecz nie wykorzystał ataku, w którym wyprowadzili kontrę czterech na dwóch. Tuż przed końcem meczu swoją piłkę meczową miał Ruch. Po strzale z dystansu Rocki trafił w poprzeczkę.

Ostatnia drużyna ligi okręgowej wyeliminowała siódmą drużynę 4 ligi. W półfinale Pucharu Polski Piast będzie gościł u siebie trzecioligowy Gwarek Tarnowskie Góry. Data spotkanie jeszcze nie jest znana.

Piast Ożarowice 2:1 po dogrywce (1:1, 1:1) Ruch Radzionków
0:1 - Wojsyk 9.
1:1 - Tadeusz Bąbik 37' (asysta Krzysztof Puza)
2:1 - Piotr Kocot 96' (asysta Krzysztof Puza)

Skład Piasta: Daniel Elzner - Marcin Kocot (105' Rudolf Mrozek), Bartosz Osuch, Dawid Dąbrowski, Mateusz Gubała, Kamil Frączek, Mateusz Przybylak (55' Pascal Łukowiak), Tadeusz Bąbik, Pavlo Zorianskyi(70' Michał Trefon) Piotr Kocot (119' Kamil Cichoń), Krzysztof Puza
Trener: Michał Budny
Kierownik drużyny: Mateusz Kocot

Skład Ruchu: Strzelczyk - Trzcionka (46. Borowiec), Banaś, Staszowski, Bąk (46. Skalski), Dziewulski (46. Nowara), Kopeć (17. Pietryga), Sadowski (46. Piecuch), Kajda (46. Leszczyński), Nawrocki, Wojsyk (46. Rocki). Trener: Rakoczy

Pozostałe wyniki (90minut.pl):

Andaluzja Brzozowice-Kamień (Piekary Śląskie) 0-5 Szombierki Bytom 27 września, 16:00
w pierwotnym terminie (20 września, 16:00) odwołany z powodu złego stanu boiska
Silesia Miechowice (Bytom) 3-4 Orzeł Miedary 27 września, 17:00
Piast Ożarowice 2-1 Ruch Radzionków 27 września, 16:00