Przegrywamy w Bytomiu. Polonia liderem Klasy A

Po ostatniej kolejce Polonia II Bytom objęła prowadzenie w Bytomskiej Klasie A. Grająca u siebie Polonia wygrała 5:0 (5:0) z Piastem Ożarowice.

Od samego początku widać było kto będzie miał przewagę w tym spotkaniu. Wzmocniona 8 piłkarzami z pierwszego zespołu, Polonia nie dała szans pograć w piłkę zawodnikom z Ożarowic. Już w 8 minucie Michał Koj musiał wyciągać piłkę z bramki. W zamieszaniu pod bramkowym, po dobitce swojego strzału, piłkę do bramki skierował Patryk Stefański, który tym samym wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 24 minucie prostopadłe podanie od Piotra Ceglarza na bramkę zamienił Sławomir Musiolik i Polonia wygrywała 2:0. Chwilę później Ceglarz wywalczył piłkę w strefie obronnej gości i pewnym strzałem przy słupku podwyższył prowadzenie. W 34 minucie Michał Chrabąszcz popisał się pięknym długim podaniem z własnej połowy za plecy obrońców Piasta. Do piłki doszedł Ceglarz, znalazł się w sytuacji sam na sam i nie miał problemu strzelić swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Jedną z nielicznych sytuacji goście mieli w 37 minucie. Po niedokładnym podaniu Adama Bremera w doskonałej sytuacji znalazł się Piotr Kocot. Interweniujący bramkarz Polonii zdołał w ostatniej chwili wybić piłkę Kocotowi gdy ten chciał go minąć. Dwie minuty później Chrabąszcz zdecydował się na uderzenie z 16 metrów. Piłka trafiła w któregoś z obrońców Piasta, a następnie wpadła pod nogi do niepilnowanego Musiolika. A ten strzałem z pierwszej piłki ustalił wynik spotkania na 5:0.

Mimo utraty pięciu bramek, bramkarz Piasta spisał się dobrze i jeszcze parę razy uchronił zespół przed stratą kolejnych bramek. W drugiej połowie jednak w bramce gości pojawił się Szymon Słania.

Druga część gry nie dostarczyła już tylu emocji co pierwsze 45 minut. Gra w większości toczyła się w środkowej strefie boiska. Z ciekawszych fragmentów gry należy wyróżnić strzał głową w 56 minucie jednego z piłkarzy Polonii, po którym piłka trafiła w poprzeczkę bramki gości. Drugą sytuację, o której warto wspomnieć to świetne długie podanie w wykonaniu Bartosza Osucha do Mateusza Gubały, który nie potrafił wykorzystać sytuacji sam na sam z Mateuszem Harkawym – bramkarzem Polonii Bytom. Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Piast w tym spotkaniu niewiele mógł zrobić. Osłabiony zespół gości, który do Bytomia przyjechał bez 5 podstawowych zawodników nie zagroził wzmocnionej 2 ligowymi piłkarzami Polonii, która w pełni zasłużenie zdobyła 3 punkty.