4 minuty zabrakły do remisu (skrót)

Unia Dąbrowa Górnicza po trudnym meczu i bramce w końcówce pokonała w sobotę 3:2 beniaminka z Ożarowic.

Od samego początku zespół Piasta Ożarowice cofnął się do defensywy i czekał na okazję do kontrataków. W 11 minucie Kamil Furtak zdecydował się na długie podanie z okolic 70 metra. Piłka odbiła się na szesnastym metrze i ... przelobowała bramkarza gospodarzy. Nieoczekiwanie goście wyszli na prowadzenie. Kilka minut później, piłkę ręką w swoim polu karnym zagrał Daniel Niedzielski. Sędzia jednak uznał, że zawodnik gospodarzy w tej sytuacji był faulowany. W 33 minucie pierwsza dogodną sytuacje stworzyli sobie zawodnicy Unii, lecz Krzysztof Bąk uderzył piłką w poprzeczkę. Dosłownie minutę później Kamil Frączek wrzucił piłkę z rzutu wolnego z boku pola karnego. W zamieszaniu podbramkowym samobójcza bramkę strzelił Sylwester Dębowski. Goście mogli wyjść na prowadzenie 3:0 lecz Krzysztof Puza nie wykorzystał kolejnej kontry, w której wyszedł sam na sam z Arturem Tomankiem. Po tej sytuacji gospodarze wzięli się ostro do odrabiania strat. Chwilę później, grający defensywnie w tym spotkaniu Piast... udało się skontrować gospodarzom. Po rzucie rożnym, długą piłkę zagrał Dębowski do Macieja Kruczka, który pewnie wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem. Szanse na wyrównanie chwilę później zmarnował Niedzielski, który przestrzelił w sytuacji oko w oko z Michałem Kojem.

W drugiej połowie gospodarze jeszcze mocniej zaatakowali. Czego efektem było kilka okazji do zdobycia bramki. W 55 minucie sędzia zdecydował, że Bartosz Osuch faulował przed polem karnym Niedzielskiego. Rzut wolny z 20 metrów na bramkę zamienił Kruczek po pięknym uderzeniu w okienko bramki Piasta. Z najlepszych okazji stworzonych przez Unię w tej połowie to warto wymienić przestrzelony strzał z okolic 11stego metra Sebastiana Stefańskiego, po którego strzale piłka minimalnie minęła słupek bramki Koja. Chwilę później ten sam zawodnik uderzył piłkę tuż nad okienkiem bramki gości. W 84 minucie sędzie nie uznał bramki Niedzielskiego gdyż napastnik gospodarzy znajdował się na spalonym. Unia dopięła swego dwie minuty później. Dawid Szwarga najwyżej wyskoczył do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego, uderzył głową i ustalił wynik spotkania na 3:2.

Unia wygrała zasłużenie lecz mecz nie ułożył się dla niej tak jak chciała. Goście nastawili się na kontrę, która momentami była bardzo groźna dla bramki gospodarzy. Lecz to oni właśnie grali lepiej piłką i co chwilę nękali obronę wraz z bramkarzem Michałem Kojem. Unia Dąbrowa Górnicza z kompletem punktów pozostaje na pozycji lidera ligi. Piast natomiast przegrał trzecie kolejne spotkanie z rzędu i zajmuje aktualnie 14 miejsce w tabeli.