Weekend! Trampkarze o krok od Mistrzostwa, Seniorzy walczą z Andaluzją!

W sobotę o godzinie 15.00 w Piekarach Śląskich zmierzą się zespoły Andaluzji i Piasta Ożarowice. Gospodarze tego spotkania w pięciu dotychczasowych spotkaniach rozegranych na własnym boisku, nie stracili jeszcze punktów. Komplet 5 zwycięstw plus jedno zwycięstwo na wyjeździe pozwolił drużynie Andaluzji zdobyć 18 punktów w tym sezonie. Piast przyjeżdża z zamiarem odblokowania się po złej serii meczów. 5 meczów bez zwycięstwa spowodowało spadek na 9 miejsce w tabeli.

Piast do tego meczu przystąpi bez kontuzjowanych Łukasza Watoły, Łukasza Lubasa oraz Dawida Kańtocha.

Ostatni raz z tą drużyną Piast spotkał się w sparingu przed sezonem. W Ożarowicach padł remis … 5:5. Ten wynik zapowiada nam mecz pełen bramek. W poprzednim sezonie w meczu między tymi zespołami, w Piekarach Śląskich, Andaluzja wygrała 10:0. W Ożarowicach Piast wygrał za to 3:0. W sezonie 2015/2016 Piast zajął 6 miejsce w tabeli, Andaluzja 8.

Klasyfikacja kanadyjska:
1. Dawid Kańtoch - 11 pkt (10 + 1)
2. Tadeusz Bąbik - 10 pkt (1 + 9)
3. Krzysztof Puza - 9 pkt (4 + 5)
4. Mateusz Gubała - 3 pkt (2 + 1)
5. Kamil Furtak - 3 pkt (2 + 1)

Juniorzy Starsi

W ostatnim meczu Nasi Juniorzy przegrali 1:3 z liderem tabeli - Czarnymi Kozłowa Góra. W najbliższą niedzielę o godzinie 11.00 Juniorzy zmierzą się z zespołem Tarnowiczanki Stare Tarnowice. Piast w tabeli zajmuje 5 miejsce z 12 punktami. Natomiast gospodarze tego spotkania plasują się na 7 pozycji z 10 punktami.

Trampkarze

Po pokonaniu wicelidera tabeli Orła Nakło Śląskie Trampkarze Piasta zmierzą się z trzecim zespołem tabeli – Nitronem Krupski Młyn. Jest to spotkanie, które na 3 kolejki przed końcem sezonu, może dać Nam Mistrzostwo Ligi. Przy dobrym układzie spotkań również remis zapewnia Naszym młodym piłkarzom wygranie ligi.

Piast do tej pory wygrał wszystkie swoje spotkania i prowadzi z 15 punktami. Nitron zgromadził 7 punktów w 5 spotkaniach.

Liderem Klasyfikacji Strzelców Ligi jest Dawid Trefon z 7 bramkami. Drugie miejsce zajmuje Bartłomiej Szala z 6 bramkami. Trzecie miejsce współdzielą Michał Gwóźdź oraz Paweł Moc (Nitron Krupski Młyn). Obaj piłkarze strzelili po 4 bramki.

Młodziki

Młodziki swój mecz rozgrywają w momencie pisania tego artykułu. Swój mecz grają z zespołem Unii Strzybnica. Jest to wicelider Ligi Młodzików. Piast do tej pory wygrał wszystkie spotkania. Goście wygrali 5 z 6 spotkań i mają na koncie 15 punktów.

Najlepszym strzelcem Piasta i zarówno Liderem Klasyfikacji Strzelców Ligi jest Maciej Janota z 18 bramkami. Najlepszym strzelcem Unii jest Oskar Kawczyk, który zdobył 8 bramek i jest trzeci w Klasyfikacji Strzelców.

Orliki

Zespół Orlików swój mecz rozegra w dniu jutrzejszym o godzinie 12.30 z zespołem UKS Trójka Tarnowskie Góry. Zespół gospodarzy jest faworytem spotkania gdyż w dotychczasowych 4 spotkaniach zdobył komplet punktów.

Najlepszym strzelcem Trójki jest Kacper Latusek z 22 bramkami. Natomiast najlepszym strzelcem Piasta jest Alan Olczyk z 5 bramkami.

Liga Żaków

W niedziele rozegrane zostanie spotkanie Ligi Żaków. Nasz zespół zagra z UKS’em Bobry Bobrowniki. Mecz odbędzie się o godzinie 11.00.