Ważne mecze Seniorów, Juniorów i Trampkarzy !

Seniorzy swój mecz rozegrają u siebie z zespołem Orła Białego Brzeziny Śląskie. Mecz z wiceliderem tabeli będzie jednym z najważniejszych w tym sezonie. Ten mecz ustali czy walczymy o miejsca premiowane awansem czy o środek tabeli.

Piast do tego meczu przystąpi bez kontuzjowanych Łukasza Watoły oraz Łukasza Lubasa. Nieobecny będzie Paweł Białas, Michał Góra, Krzysztof Puza oraz Michał Cichoń. Nasz najlepszy strzelec – Dawid Kańtoch wraca do gry po kontuzji. Lecz czy zagra w tym meczu dowiemy się przed pierwszym gwizdkiem.

Do tej pory rozegraliśmy trzy spotkania na własnym boisku. Przystępujemy do tego meczu z bilansem 2 zwycięstw i 1 porażki u siebie.

Orzeł do tego spotkania przystępuje z bilansem 6 zwycięstw z rzędu. W meczach na wyjeździe wygrali 3 razy i przegrali tylko raz. W tym meczu z powodu kartek pauzować będzie Kamil Dymek. Najlepszym strzelcem drużyny jest Wojciech Szyszkiewicz, który do tej pory zgromadził 4 bramki.

Ostatni raz z tą drużyną spotkaliśmy się w sezonie 2013/2014. W meczu na wyjeździe przegraliśmy 2:0. W meczu u siebie wygraliśmy 4:1. We wspomnianym sezonie Orzeł wywalczył awans do Ligi Okręgowej z 2 miejsca w tabeli. Natomiast Piast zajął 5 miejsce w tabeli. Jako ciekawostkę należy dodać fakt, że właśnie w tym sezonie awans z pierwszej miejsca wywalczyła Polonia II Bytom, która aktualnie…również jest liderem tabeli.

Klasyfikacja kanadyjska:
1. Dawid Kańtoch - 11 pkt (10 + 1)
2. Tadeusz Bąbik - 10 pkt (1 + 9)
3. Krzysztof Puza - 9 pkt (4 + 5)
4. Mateusz Gubała - 3 pkt (2 + 1)
5. Kamil Furtak - 3 pkt (2 + 1)

Juniorzy Starsi

Nasi Juniorzy, zajmujący obecnie 4 miejsce w tabeli, podejmują na własnym boisku liderujący zespół Czarnych Kozłowa Góra. Goście do tej pory zdobyli komplet 18 punktów w 6 spotkaniach. Nasz zespół zdobył 12 punktów (4 zwycięstwa i 2 porażki). O tym jaki to będzie widowisko decydować będzie mecz… seniorów. Wielu zawodników z drużyny Juniorskiej Piasta aktualnie występuje w pierwszym zespole przez co na niektóre spotkania ciężko zebrać cały zespół.

W drużynie Czarnych występuje lider klasyfikacji strzelców ligi juniorskiej. W 6 spotkaniach Karol Wawrzyniak zdobył aż 24 bramki! Prezentuje się z imponującą średnią 4 bramek na mecz. Lepszą średnią od niego ma…Piotr Kocot. Nasz zawodnik, do tej pory, wystąpił tylko w dwóch spotkaniach ale strzelił aż… 10 bramek. Jest drugi w klasyfikacji strzelców ze średnią 5 bramek na spotkanie ! Zapraszamy na mecz w niedziele o godzinie 11.00!

Trampkarze

Najważniejsze spotkanie w tym sezonie rozegra zespół Trampkarzy. W sobotę o godzinie 11.00 w Nakle Śląskim podejmujemy miejscowy Orzeł.

Jesteśmy liderem tabeli z kompletem 12 punktów w 4 spotkaniach. Nakło Śląskie uzbierało do tej pory 7 punktów i jest drugie w tabeli.

Klasyfikacja strzelców wygląda tak jakby w lidze strzelali tylko Nasi zawodnicy. Liderem jest Bartłomiej Szala z 5 bramkami, a za nim ekipa pościgowa złożona z 4 zawodników Piasta i Mateusz Szołtyska z Orła Nakło Śląskie. Wszyscy Ci zawodnicy zdobyli po 3 bramki w tym sezonie.

Młodziki

Młodziki swój mecz rozpoczęli o godzinie 16.30 w dniu dzisiejszym. Rywalem Naszego zespołu jest zespół Silesii Miechowice. Mecz rozgrywany jest w Miechowicach.

Młodzi zawodnicy Naszego Klubu są liderem ligi z dorobkiem 15 punktów w 5 meczach. Silesia Miechowice zajmuje 7 miejsce z 6 zgromadzonymi punktami.

Zdecydowanym liderem Klasyfikacji Strzelców Ligi jest zawodnik Piasta Maciej Janota. Nasz zawodnik zdobył 17 bramek.

Orliki

Zespół Orlików swoje spotkanie rozegra w niedziele o godzinie 13.00 w Ożarowicach. Przeciwnikiem będzie zespół Sokoła Orzech. Goście zajmują aktualnie 3 miejsce w tabeli z 7 punktami. Piast jest 7 z 1 punktem na koncie.

Najlepszym Naszym strzelcem jest Alan Olczyk (5 bramek). Najlepszym strzelcem przeciwnika jest Paweł Mój (3 bramki)

Liga Żaków

W niedziele rozegrane zostanie również spotkanie Ligi Żaków. W Ożarowicach Nasz zespół podejmie Płomień Sączów. Mecz odbędzie się o godzinie 14.30.