23-25.09! Zapowiedź spotkań Naszych drużyn!

W sobotę o godzinie 16.00 na Naszym boisku sportowym Seniorzy grają mecz z trzecią drużyną tabeli - Górnikiem Bobrowniki Śląskie. Obie drużyny dzieli różnica zaledwie jednego punktu. Piast plasuje się na 5 miejscu w tabeli. Przy dobrym układzie wyników spotkań zwycięzca tego spotkania może nawet „wskoczyć” po tym spotkaniu na pozycje lidera tabeli.

Do tego spotkania przystępujemy bez kontuzjowanych Łukasza Lubasa oraz Łukasza Watoły. Do składu wracają po pauzy związanej z czerwonymi kartkami Krzysztof Puza oraz Kamil Stuczeń. W spotkaniach na własnym boisku, póki co, zanotowaliśmy na dwa spotkania dwie wygrane. Górnik do tej pory rozegrał trzy spotkania na wyjeździe i trzy wygrał. O dziwo, drużyna z Bobrowników Śląskich ma dużo lepszy bilans w meczach na wyjeździe, niż u siebie (1 zwycięstwo i 2 remisy). Warto zaznaczyć, że Górnik na 6 rozegranych spotkań jeszcze ani jednego nie przegrał. Mamy nadzieję, że ta seria skończy się już jutro w Ożarowicach !

Najlepszym strzelcem Piasta jest Dawid Kańtoch z 8 bramkami, co pozwala mu zajmować pierwsze miejsce, wraz z Krzysztofem Sobelem z Olimpii Boruszowice, w klasyfikacji najlepszych strzelców Klasy A. Natomiast najlepszymi strzelcami drużyny Górnika są Dariusz Kosak i Piotr Dziuk. Obaj strzelili 5 bramek co pozwala im zajmować 3 miejsce w klasyfikacji generalnej.

W tamtym sezonie Górnik Bobrowniki zajął 3 miejsce w lidze. Był pierwszą drużyną, która nie uzyskała awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Natomiast Piast zajął miejsce 6. W Ożarowicach lepiej zaprezentował się zespół z Bobrownik wygrywając 3-0. Na wyjeździe padł remis 2-2. Ostatni raz z drużyną z Bobrownik Śląskich wygraliśmy 10 sierpnia 2013 roku w meczu u siebie 2-1.

Klasyfikacja kanadyjska Piasta:

1. Dawid Kańtoch – 9 pkt (8 bramek + 1 asysta)

Tadeusz Bąbik – 9 pkt (1 + 8)

3. Krzysztof Puza – 8 pkt (4 + 4)

4. Mateusz Gubała – 3 pkt (2+1)

Kamil Furtak – 3 pkt (2+1)

Juniorzy

Nasi juniorzy swój mecz zagrają w niedziele o godzinie 11.00. Przeciwnikiem Naszego zespołu będzie trzeci zespół tabeli - Nadzieja Bytom. Będzie to mecz sąsiadów w tabeli, gdyż Piast zajmuje po 4 meczach czwartą lokatę. Nadzieja w czterech spotkaniach 3 mecze wygrała i jeden przegrała Z bilansem aż 23 bramek zdobytych i 10 straconych. Piast do tej pory również 3 mecze wygrał i jeden przegrał. Bilans bramek 14:4.

Trampkarze

Trampkarze swój mecz rozegrają w Stolarzowicach w sobotę o godzinie 9.30. Liderujący w tabeli Nasi piłkarze podejmują ostatnie Tempo. W 3 rozegranych spotkaniach wygraliśmy wszystkie z bilansem bramkowym 13:2. Tempo do tej pory rozegrało dwa spotkania, które przegrało z Nitronem i Gwarkiem. Do tej pory Nasi trampkarze mają jeden mecz więcej niż reszta drużyn i 6 punktów przewagi nad drużynami goniącymi.

Młodziki

Młodziki swój mecz rozgrywają w momencie pisania tego artykułu. Rozpoczęli dzisiaj o godzinie 16.30 swój mecz w Bobrownikach Śląskich. Do tej pory młodzi zawodnicy Naszego klubu wygrali wszystkie trzy spotkaniach w tym sezonie. Liderujemy w tabeli wraz z drużyną ze Strzybnicy. Górnik Bobrowniki Śląskie plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli.

Orliki

Orliki swój mecz rozegrają w niedziele o godzinie 13.00 z zespołem Olimpii II Piekary Śląskie. Do tej pory Olimpia, tak jak Nasz zespół na dwa rozegrane spotkania dwa przegrała.