Wygrywamy drugi mecz w sezonie!

Piast Ożarowice wygrał pierwszy mecz u siebie w lidze okręgowej. Zwycięstwo 1:0 z Cyklonem Rogoźnik zapewnił Ożarowianom Piotr Kocot.

W pierwszej połowie Cyklon Rogoźnik skupił się na ataku pozycyjnym. Piast mądrze ustawił się w obronie i co chwilę nękał gości groźnymi kontrami. W 23 minucie świetną okazje do zdobycia bramki zmarnował Kamil Stuczeń, który po podaniu Tadeusz Bąbika nie potrafił skierować piłki do bramki z dosłownie 2 metrów. Chwilę później, Krzysztof Puza wbiegł ze skrzydła w pole karne. Znalazł się tuż przed bramkarzem lecz jego uderzenie przeszło minimalnie obok słupka. W 39 minucie Mateusz Gubała minął w polu karnym obrońce. Jego uderzenie z lewej nogi obronił Arkadiusz Żerdziński. W 43 minucie spotkania po raz kolejny było bardzo groźnie pod bramką Cyklonu. Gospodarze mieli łącznie cztery rzuty rożne pod rzą, po których piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. Efektem tego była kontra, po której sam na sam z Danielem Elznerem biegł Mateusz Fabisiak. Pomocnik Cyklonu został sfaulowany przez powracającego Dawida Dąbrowskiego. Efektem tego była czerwona kartka dla obrońcy Piasta. Mecz, w którym kontrolę mieli gospodarze nagle mógł się diametralnie odmienić. Strzał z rzutu wolnego, wykonywanego przez Adriana Willa, obronił bramkarz Piasta.

Tuż po przerwie szarżującego Piotra Kocota sfaulował na żółtą kartkę Sebastian Płaźiński. Ten zawodnik już wcześniej został ukarany żółtym kartonikiem przez co od 52 minuty oba zespoły grały 10 na 10. W 72 minucie po długim strzale z dystansu przez Michała Trefona, piłkę odbił Bartosz Osuch. Futbolówka trafiła do Piotra Kocota, który pewnym strzałem z wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Znakomitą okazję do wyrównania goście mieli w 88 minucie. Prostopadłą piłkę z głębi pola otrzymał Wojciech Śmiłowski. Minął interweniującego bramkarza Piasta, po czym podał do nadbiegającego Adriana Willa. Pomocnik Cyklonu miał przed sobą tylko pustą bramkę lecz...strzelił tuż obok słupka. Do końca spotkania nic się już nie zmieniło.

Piast po tym spotkaniu ma na koncie 9 punktów i zajmuje 12 miejsce w tabeli. Cyklon z 11 punktami jest dziesiąty. W następnej kolejce Ożarowianie jadą do Piekar Śląskich na pojedynek z Orłem Brzeziny Śląskie. Natomiast Cyklon gra u siebie z Orłem Nakło Śląskie.

Skład Piasta:  Elzner - Góra, Osuch, Dąbrowski, Trefon, Stuczeń (65' Łukowiak), Furtak, Bąbik, Gubała (82' Zorianskyi), Kocot (90' Cichoń), Puza (87' Kocot)

Ławka: D.Kocot, R.Mrozek, M.Przybylak

Trener: Michał Budny

Kierownik: Mateusz Kocot

Skład Cyklonu: Żerdziński, Jarwic(46' Sosinka), Przybyłek (67' Boukarch), Wściubiak, Miska, Jaguś, Kraczyński, Fabisiak, Płaźiński, Will, Nowak (75' Śmiłowski)

Ławka: Rotuski, Soboń, Kościelny, Konopka

Trener: Damian Kościelny