Remis w Łagiszy, przedłużamy serię meczów bez porażki!

W sobotnie południe na stadionie Sarmacji Będzin zmierzyły się zespoły SKS Łagisza oraz Piasta Ożarowice. Drużyny nie stworzyły ciekawego widowiska i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Pierwsza połowa należała do drużyny przyjezdnej. Piast co chwilę stwarzał sobie sytuacje pod bramką Wacławika. Już w 13 minucie sędzia Piszczelok dopatrzył się zagrania ręką piłki w polu karnym przez obrońce gospodarzy i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Frączek, który pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. W kolejnych minutach Piast mógł podwyższyć prowadzenie. W 30 minucie meczu Kocot znalazł się w świetnej sytuacji lecz złe przyjęcie piłki spowodowało kłopoty przy strzale, przez co Wacławik mógł skutecznie interweniować. Kilka minut później bardzo dobrą prostopadłą piłkę zagrał Bąbik do Gubały. Skrzydłowy Piasta oko w oko z bramkarzem gospodarzy uderzył wprost w niego. W tej sytuacji aż prosiło się o podanie do niepilnowanego tuż przed bramką Kocota.

W drugiej połowie SKS Łagisza wyszła bardziej zmotywowana do doprowadzenia do remisu. Pozycyjne rozgrywanie piłki nie przynosiło rezultatów. A w między czasie to goście mogli doprowadzić do podwyższenia prowadzenia. Obrońca gospodarzy podłożył nogę wbiegającemu w pole karne Kocotowi lecz sędzia nie zdecydował się w tej sytuacji na podyktowanie kolejnej jedenastki dla Piasta. W 80 minucie gospodarze cieszyli się z remisu. Piłka dośrodkowana z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska przeleciała nad wszystkimi obrońcami Piasta, przez co Szczagiel przyjął ją sobie na 7 metrze. A następnie pewnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Zdobyty 1 punkt pozwolił Piastowi awansować na 9 miejsce w tabeli lecz dystans do strefy spadkowej zmniejszył się już tylko do 2 punktów. Dla Łagiszy ten remis niewiele pomógł gdyż rywale walczący o utrzymanie wygrali swoje spotkania. Warto zaznaczyć, że to był 6 mecz bez porażki Piasta z rzędu.