Półfinał Pucharu Polski! Gramy z Gwarkiem!

W środę o godzinie 16.00 gramy półfinałowy mecz Pucharu Polski Podokręgu Bytom z trzecioligowym Gwarkiem Tarnowskie Góry. Mecz odbędzie się na naszych obiektach w Ożarowicach!

Piast, aby dojść do tej fazy rozgrywek pokonał trzy rundy lecz tylko dwóch rywali. Pierwszym przeciwnikiem gospodarzy jutrzejszego spotkania był zespół Rodła Górniki. W meczu wyjazdowym zespół z Ożarowic wygrał 3:0 po trudnym meczu na ciężkim terenie. W drugiej rundzie los był łaskawy dla Piasta i trafił on wolny los. Trzecia runda to już pojedynek u siebie z czwartoligowym Ruchem Radzionków. Skazani na porażkę Ożarowianie bardzo dobrze spisali się w starciu z utytułowanym rywalem. Mądre podejście do spotkania poskutkowało remisem w regulaminowym czasie gry. Na początku dogrywki Piotr Kocot wyprowadził gospodarzy na prowadzenie i Ruch nie miał jak odpowiedzieć. Sensacja stała się faktem. Sensacja, która nie spowoduje na pewno zlekceważenia jutrzejszego spotkania przez Gwarek Tarnowskie Góry.

Goście jutrzejszego spotkania rywalizację w Pucharze Polski rozpoczęli od 2 rundy i starcia z Odrą Miasteczko Śląskie. Do 45 minuty Odra dzielnie stawiała opór wyżej notowanemu rywalowi, by tuż przed przerwą stracić bramkę. W drugiej połowie Gwarek nie pozostawił złudzeń rywalom i strzelił jeszcze 4 bramki. W kolejnej rundzie przeciwnikiem piłkarzy z Tarnowskich Gór był zespół Bytomskiego Sportu. Mimo wyraźnej przewagi Tarnogórzan kibice nie byli świadkami bramek w regulaminowym czasie gry. Dodatkowo dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia. W karnych lepszy okazał się nasz jutrzejszy rywal wygrywając 5:4.

Ostatni raz oba zespoły spotkały się w sezonie 2011/2012 w Lidze Okręgowej. Gwarek wtedy wygrał ligę deklasując rywali. Natomiast Piast spadł do Bytomskiej Klasy A gdzie dopiero w tym sezonie powrócił z powrotem do Okręgówki. W Tarnowskich Górach Gwarek wygrał 3:1, a  w Ożarowicach 4:1.

W jutrzejszym spotkaniu w Piaście nie wystąpią nieobecni Kańtoch, Siwy. Pod znakiem zapytania również stoi występ Koja oraz Puzy. Za kartki w tym spotkaniu pauzować będzie Frączek. Piast do meczu przystępuje mocno osłabiony lecz z ambicjami pokazanie się na tle silniejszego rywala.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że w rywalizacjach ligowych bardzo dobrze prezentuje się nasz jutrzejszy rywal. Gwarek Tarnowskie Góry mimo, że jest beniaminkiem trzeciej ligi to spisuje się w niej rewelacyjnie. Po 11 kolejkach nasz rywal zajmuje 3 miejsce i traci tylko 3 punkty do lidera. Należy zaznaczyć, że Gwarek rozegrał jedno spotkanie mniej. Piast natomiast w lidze zajmuje 12 miejsce. Ciągłe zmaganie się z absencjami podstawowych zawodników spowodowało, że mimo wyrównanych spotkań Ożarowianie zdobyli tylko 6 punktów.

W drugim półfinałowym spotkaniu Pucharu Polski Orzeł Miedary mierzy się z Szombierkami Bytom. Mecz w pierwotnym terminie miał się odbyć 4 października lecz został odwołany z powodów atmosferycznych.