Michał Budny trenerem pierwszego zespołu!

Michał Budny został w dniu dzisiejszym nowym trenerem pierwszego zespołu! Nowy szkoleniowiec Piasta odbył już pierwszy trening przygotowując drużynę do sobotniego starcia z Unią Dąbrowa Górnicza. Nominacja jest związana ze złożonym wypowiedzeniem umowy przez poprzedniego trenera - Rafała Dulębę.

W swojej dotychczasowej pracy trenerskiej, nowy szkoleniowiec Piasta, pracował z kilkoma zespołami z wyższych lig. Jednym z pierwszych zespołów był Gwarek Tarnowskie Góry gdzie prowadził go w Lidze Okręgowej. Doświadczenie trenera związane jest między innymi z pracą w Pogoni Blachownia, również w Lidze Okręgowej. Następnie Budny awansował z MLKS Woźniki z Ligi Okręgowej do 4 ligi. Pracował również w Orle Babienica - Psary (Liga Okręgowa). Następnie był II trenerem Kadry Śląska oraz II trenerem Kadry UEFA Region Cup.

Ostatnie lata to praca jako pierwszy trener w Concordii Knurów (4 Liga) oraz praca jako II trener w 2 ligowej jeszcze wtedy Polonii Bytom.

Mamy nadzieję, że praca szkoleniowca z naszym zespołem pomoże nam punktować w Lidze Okręgowej oraz pozwoli zawodnikom rozwijać umiejętności piłkarskie. Pierwszy sprawdzian niezwykle trudny. Już sobotę jedziemy na boisko lidera - Unii Dąbrowa Górnicza, która w tym sezonie zdobyła 9 punktów, czternaście razy pokonując bramkarza drużyny przeciwnej i tracąc tylko 3 bramki.

Życzymy trenerowi powodzenia i długoletniej pracy z naszym zespołem!